Arabští koně pro turistické stáje

8. listopadu 2009 v 19:38 |  Zajímavosti o arabských koních
Arabští koně jsou nervozní , psychotičtí a obtížně jezditelní - to jsou některé z široce rozšířených klišé!
" Kompletně nepravdivé ", tvrdí Uli Hoschler. Trenérka westernového ježdění používá arabské koně pro své hodiny jízdy na koni. Její žáci - často vystrašení nebo starší začátečníci - jsou nadšeni jak jsou to klidní a citliví koně!
(dle zahraničních materiálů L.Sodomková)


"Já Vám to říkám pořád, že my arábci jsme prostě nejlepší!" foto:Zuzka Telcová
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Hynek Hynek | 10. listopadu 2009 v 14:31 | Reagovat

A nezbývá než souhlasit.

2 Sebastian Sehnal Sebastian Sehnal | E-mail | 11. listopadu 2009 v 20:22 | Reagovat

POkud mě paměť neklame, tak od pradávných dob beduíni vedli své koňské pklady k tom, aby nikdy neublížili dětem a ženám, jakým způsobem to dokázali nevím,ale nezkažený arab to má prostě zakódováno víceméně v hlavě a pokud má dostatek pohybu pro sebe (je alespoň přes den venku),tak máte nejlepšího koně doma i přes všechny předsudky zarytých četéčkařů a rádoby odborníků.Arab je prostě vnímavější a citlivější kůň na vnější podněty,ale to neznamená, že se lekne každé krávoviny, naopak, arabové na nich válčili, střileli z pušek a koně nehli ani brvou, prostě to beduíni měli pod kontrolou a věděli proč si ty poklady chránit..totéž věděla i C.k. armáda a proto vykupovala ze Sýrie a Jordánska arabské koně, ketré selektovala a křížila tak,a by vyhovovali zdejším podmínkám...a z toho se vyklubal Shagya-arab....a nebýt C.k. máme tady kulový a ne Shagya :-).

3 Lili Lili | 12. listopadu 2009 v 12:01 | Reagovat

Arab je to nej stvoření a pokud někdo tvrdí opak, je blázen. Dvacet let jsem chovala volbluty , čétéčka a až nyní jsem se dostala k těmto diamantům mezi koníky a věřte nikdy bych neměnila. Jsou to králové mezi svými. Jen tvrdé podmínky, opravdový cit a velmi přísná selekce z nich vytvořili to nejúžasnější na světě. Jsem moc ráda, že jste založili Váš blog a dávat tak možnost lidem tak trochu měnit názor na tyto koně. A když vezmu ty úžasné fotky, pak je to reprezentativní blog- dobrá propagace arabů. Nebydlím bohužel v Evropě, ale přesto, dovolí -li věk, občas jezdím do Prahy, ráda bych se s Vámi i s vaší arabskou pýchou setkala. Udržte preciznost stále takhle vysokou!

4 Kassey Kassey | 16. listopadu 2009 v 13:46 | Reagovat

nezbývá než souhlasit a těším se na setkání s milými lidičkami z celého světa.

5 Jitka Jitka | 18. listopadu 2009 v 13:37 | Reagovat

Arábci jsou nej a nej koníci. Jestli někdo proti tomuto plemeni něco negativního má, je to dáno asi tím, že prostě o koních ví velmi málo a jen z nevědomosti se rodí hloupost a zloba. Setkala jsem se v životě s pár koníkama arábkama a jsou to děla s andělskou povahou a rajskou krásou. Dík za oddychový blog s precizními články a luxusními fotkami a bezva komentáře arabské princezny Kassey.

6 Václav Václav | 19. listopadu 2009 v 9:34 | Reagovat

Podstatnou část svého života pracuji s arabskými plnokrevníky a musím říct, že jsou to ty nejvnímavější koně jaké znám. nechápu proč je hlavně v ČR zastáván názor, že jsou to magoři, kteří se nedají zvládnout. Je dobře, že i vy tímto blogem otevíráte takovým to lidem oči a přispíváte masovější propagaci arabských koní, což by měla hlavně dělat associace. Když k tomu připočítám zdařilou fotodokumentaci, pak musím zkonstatovat, že se jedná o velmi kvalitní webové stránky. Zachovejte pořád tak vysokou metu. Přeji Vám všem jen samé pozitivum.

7 Olívie Olívie | 22. listopadu 2009 v 21:19 | Reagovat

Třicet let se věnuji koním a až posledních deset let jsem doslova propadla arabským koním. Za léta, kdy museli žít ve velmi tvrdých a skromných podmínkách, stali se z nich báječní partneři pro lidi. Bohužel jen nepochopení lidí a také strach z jejich tempramentu, který se dá lehce ovládat, je staví do role magorů a divochů. Když jsem měla mimčo, tak arabky chodily zkoumat kočárek a když dítko začalo plakat, tak začaly řičet jako by oznamovaly, že se něco děje. Nikdy jsem u nich nezažila jakýkoliv náznak agresivity. Jen pochopení a možnost volby z nich dělá ty nejlepší přítele pro opravdové znalce koní. Dík za Váš blog a propagaci těchto diamantů mezi plemeny koní

8 Zdena Zdena | 25. listopadu 2009 v 12:28 | Reagovat

Tihle koníci jsou nejlepší to je prostě bez debat. A jestli někdo myslí něco či nějaké jiné plemeno tak tomu moc nerozumí. Arábci jsou nej.

9 Terka Terka | 26. listopadu 2009 v 23:47 | Reagovat

Uvědomte si přátelé, že arabští koně patří mezi nejstarší plemena. A jak by dokázali přežít, když by neměli tvrdou selekci, přístup lidí k nim a celkově podmínky , ve kterých by těžko jiná plemena přežili. A proč spousta lidí mluví o arabech tak hanlivě? Hlavně protože neskáčou tak vysoko, ani ve vysoké drezuře nevynikaj. Tady se prezentují hlavně jen na výstavách. A zde vidím celý problém. Když by chovatelé i majitelé arabů více tyto koně prezentovali na sportovních akcích, mnoho lidí by pak změnilo názor. Díky proto,že jste založili tenhle blog, kterým maličko měníte názor na arabské koně. Moc hezky je vytvořen a přeji Vám i Vaší klisně jen to dobré. A zachovejte si stále tak vysokou preciznost!

10 Sebastian Sehnal Sebastian Sehnal | 27. listopadu 2009 v 13:01 | Reagovat

pro Terku: spousta arabských koní se prezentuje ve vytrvalostních soutěží, ale ČJF zase moc nepropaguje vytrvalost...V Německu je dost výborných drezurních arabů, arabové se úspěšně účstní i military, viz. pan Reichmann. Spousta lidí, ale nevěří, že tito zdánlivě malí koně dokáží prosadit mezi teplokrevnýmí plemeny...ba co víc..kdysi několkrát Shagya startoval i ve VP a pokaždé ji dokončil:-)

11 Terka Terka | 30. listopadu 2009 v 12:30 | Reagovat

Hm a jsme u toho, všude ve světe se tito koníci široce prezentují a zde? Mluvíte o endurancích, je to sport, který se mě líbí, ale nikdy nebude jeho podpora tak veliká, pokud nebude mít masovou základnu a jak jí může mít, když se masovost omezuje primitivními  změnami pravidel? To, že kdysi Shagya-arab běžel a úspěšně dokončil Velkou Pardubickou vím, ale proč se třeba toto více neprezentuje? Je logické, že tihle malí koně museli v poušti, v hlubokém písku nosit nejen sebe, ale i těžkého pána a kompletní výstroj i výzbroj a ještě dosahovali tak obdivuhodných výkonů. A přesto a neustále člověk slyší, že jesou k ničemu. Chtělo by to více prezentace a propagace jak je tomu třeba v zahraničí. Jeden blog nemůže vše "zachránit", přesto za něj všem, kteří se na něm podílejí velmi a ze srdce děkuji.A držím Vám v trpělivosti pěsti.[10]:

12 Seb. Seb. | 3. prosince 2009 v 20:58 | Reagovat

Pro někoho to jsou jenom arabští bastardi, s tím se dá těžko udělat. S větší propagací vytrvalosti asi taky moc dokud tam budou na ČJF lidé, kteří tam jsou. Bojí se změnit razantně zkostnatělá pravidla. V Německu je potřeba licence až od stupně S.Pokud ČJF na propagaci kašlu a bude všude Opatrný, Opatrný, tak se nikdo moc o ničem nedozví.Chybí odvaha něco změnit, hlavně, že si nespálím prsty  však ono to nějak dopadne.Změna pravidel je zhovadilost na druhou. Je to ukázka diletantství a ztráty citu k dané disciplíně.

13 Terka Terka | 4. prosince 2009 v 12:11 | Reagovat

Víte arab vždy pro mě a mnoho dalších zapálenců bude symbolem něčeho božského. Chybí zde větší propagace tohoto plemena i disciplín např. endurance. Když se podíváte na oficiální weby v Čr, tak bohužel nic moc. Ale když projdete privátní weby soukromníků u nás je situace lepší, ale když se kouknete za hranice, tak to je pastva pro oči. Na druhou starnu si myslím, že se třeba najdou lidé, kteří si vytvoří "svoje" endurance , která nemusí být pod křídly ČJF nebo ne? A proto asi nejen já vítám tento blog s mnoha perfektními články a krásnými fotkami. I malá změna, i malinká propagace může pomoci vyklíčit semínko, ze kterého vyroste třeba obří dub. Když se vyznáte v Pravidlech vytrvalosti v různých zemích, nechcete o tomto napsat a zveřejnit to třeba na webu?[12]:

14 Hedvika Hedvika | 9. prosince 2009 v 20:48 | Reagovat

Náhodou jsem se dostala až na vaše stránky a jsem unešená, krásný fotky, bezva články. Uběhlo mnoho vody, než se mě splnil sen o arabském koni a věřte nikdy jsem ani v myšlence nelitovala. Jsou to báječní kámoši, kde platí pouze fér pravidla. Hrubou silou s arabem nezmůžete nic, jsou velmi citliví na vaši vnitřní náladu. Pracujete-li s arabem musíte se soustředit jen a jen na něj. Jsem hrdá, že jsem chovatelem arabských koní a nikdy bych neměnila. Máte moc hezké stránky a Kassey je jedn z mála koní, kteří učarovali asi nejen mě. Přeji Vám splnění všeho o čem sníte a zachovejte si vyjímečnost. Krásné vánoční svátky a vše nej v roce 2010!

15 Valérie Valérie | 14. prosince 2009 v 15:15 | Reagovat

No dostáváte ode mně jedničku s hvězdičkou!. něco tak krásného se hned tak nevidí. Super články nádherné fotky, fakt tohle tady chybělo. A přeji Vám jen vše dobré.

16 Eva Eva | 12. ledna 2010 v 13:54 | Reagovat

rab to je diamant. Je dobrý sluha, ale zlý pán, pokud nehlídáte ty správné mantinely. Problém arabů je v tom, že jsou velmi inteligentní, což některým lidem - hlavně těm mdlé inteligence, zákonitě vadí. Mnoho lidí se také s arabem nemůže domluvit už proto, že lidé jsou hodně ve stresu a arábci jsou velmi vnímaví. Mám jednoho arábka a nedala bych ho ani za stovky jiných plemen. Jsou nej a tento názor nezměním. Dík za Vaši propagaci tak krásného a i tady odsuzovaného plemena.

17 Anass Anass | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 20:07 | Reagovat

Dobrej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama