Červenec 2009

Fotky a samý fotky

31. července 2009 v 13:40 Poděkování
Kdyby nebylo fotografů, nebylo by fotek! A tím pádem byste nepoznali ani mne. Pokládám tedy za správné a i logické, abych zde vyjmenovala ty, které se mnou mají při focení svatou trpělivost a díky nim je možnost zachycení okamžiku.

Jsou to Zuzka Telcová, výborně spolupracující s paničkou a občas i se mnou, jedna z nejlepších fotografek jakou jsem kdy poznala.
Na arábka taky umím... stát.
Magdě Šebkové, která do focení přináší harmonii mezi romantikou a bláznivými nápady, z kterých pak vznikají velmi povedené snímky.
Klidný podvečer
Adéle Kluchové, která, ač je neustálým kritikem na svá díla a věčně nespokojená, dokáže vytvořit krásné tzv. prchavé okamžiky, které se snoubí s vystižením opravdové koňské harmonie.
Tady s Háčkem vypadám jak trubka, což bylo způsobeno po zemi kutálející se prázdnou nádobou od Alavisu

Prezentace

31. července 2009 v 13:32 Poděkování
Za to, že můžeme komunikovat na těchto "vlnách" patří velký dík hlavně Magdě Šebkové, která dotvořila nápady a myšlenky mé paničky ve skutečnost. Je vidět, že se tyto dvě osůbky znají více než 12 let a myslí naprosto stejně. Tak ať spolu spolupracují ještě dalších 100 let! Dobrých nápadů není nikdy dost.


Není pastva jako pastva

31. července 2009 v 13:29 Fotogalerie
"Pastva" na sněhu (Z. Telcová)
Pastva ve "slunci" (M. Šebková)
A na čem se pasete Vy? :-)

Loučení s prázdninami

31. července 2009 v 13:21 Pozvánka
Tuto akci každoročně poslední sobotu v srpnu pořádá fotbalový klub TJ Sedmihoří Oplotec a je to jakýsi dětský den, při kterém se omladina účastní mnoha soutěží. Pravidelně každý rok jsme i my součástí této akce v podobě vození zájemců v sedle a musím říct, že se mi tato akce líbí, neboť nám děti nosí mnoho dobrůtek a jsou na nás moc milé.

Tímto byla navázána spolupráce mezi fotbalovým klubem a jezdeckým subjektem JS Sedmihoří, kterého jsem řádnou reprezentantkou.

Přiložená fotka je z loňského ročníku. Pokud budete mít zájem, rádi Vás zveme do Oplotce i letos!


Poučení i pobavení

31. července 2009 v 13:11 Zajímavosti o arabských koních
Na této stránce Vám budu přinášet různé články s chovu Shagya-arabů i arabských plnokrevníků, které se získávají překlady z německého časopisu Araber Journal a patří sem velké poděkování Vladislavě a Magdě Šebkové za pomoc při překladu těchto článků.

Budu velmi ráda, když mi dáte vědět (ať už do komentářů, nebo na e-mail), jestli Vám články přinesly něco nového, co jste dosud nevěděli.

Zimní harmonie

31. července 2009 v 13:04 Fotogalerie
Zimu ráda mám, ráda se válím ve sněhu, ale následující fotky jsou opravdu ze dvou velmi mrazivých dní, kdy jsem skoro přimrzala svými kopýtky do sněhu.
Je-li vělké množství sněhu a mrzne, nejsou bílí koně nikdy špinaví...

To studííííí!
Hlavu mám v oblacích a horách... doslova.
Jako bych se cpala zmrzlinou.
Zmzlý čumáček
Foto: Zuzka Telcová

Zajatá krása

31. července 2009 v 12:58 Fotogalerie
Každý arab má charakteristickou hlavu a myslím si, že ani já nejsem výjimkou. Posouzení nechám na Vás :-)

V zimě (Z. Telcová)
Kuk! (M. Šebková)
V pubertálním věku (Z. Telcová)
S výstavní výstrojí (Z. Telcová)
Oslněná zapadajícím sluncem (M. Šebková)

...a už těch hlav je dost! (Z. Telcová)

Letní radost

31. července 2009 v 12:47 Fotogalerie
Když přijedou fotografky, ať Zuzka Telcová, Magda Šebková nebo Adéla Kluchová, mám vždy radost, protože se budu předvádět. A to mě baví :-)

A opět zvedačka! Tentokrát na trávě.
Kontrast barev
Bojte se, moc se bojte! Všichni! Jsem "hřebec"!!!
A plnou parou vpřed!

S paničkou

31. července 2009 v 12:39 Fotogalerie
Ač jsem byla určena jako dárek ke kulatinám páníčka, nakonec souhrou náhod to dopadlo tak, že od začátku se mnou pracovala panička, se kterou trávím mnoho chvil nejen venku, ale i pod sedlem a spolu jsme se několikrát postavily i na start vytrvalostních závodů, zatím jen v kategorii kvalifikačních předkol. Největším úspěchem bylo 5. místo v Chřebřanech před třemi roky. Občas svoji paničku pozlobím tím, že někde "zapomenu" nohy, ale jinak si myslím, že jsem spolehlivý, velmi učenlivý koník. Mám ji opravdu ráda a občas mě mrzí, že se najdou lidé, kteří na ni neustále hledají chyby. Každý, ať kůň či člověk, by měl dostat šanci poučit se z vlastních chyb a dát mu "druhou šanci".

Ve vztahu k nám, koním, Vám lidem často chybí pokora a úcta. U našeho plemene to platí dvojnásob. Jsem hrdá, že jsem se stala právoplatným partnerem svého jezdce.

Dej mi kousééék... Hajdo promiň, mohu si opřít hlavičku? Dík.

Jsem krááásný arááábééééék, jak na světové show... Nebo že by 17. listopad? Nebo klíče od sklepa s jabkama (které miluji nade vše...) ?
P.S.: To popředí-pozadí patří Seidjijan. Šotek jeden.

Jen otevři tu dlaň, já vim že tam je!!! Poslední ani k**** nebere.

Představení pro fotografku Zuzku.

Moje bláznivé dvounohé kamarádky

31. července 2009 v 12:27 Fotogalerie
Hlavně o prázdninách, když se tady sejde naše starobylá dvounohá banda děláme všichni dohromady spoustu blbostí. A věřte mi, to je pak jízda!
Tak a aby se na mě holky nenaštvaly, tak Vám je trochu představím.


Ta v tom červeným tričku, co mi sahá na ucho, se jmenuje Magda Šebková, ale všichni jí tu říkáme Bobeš nebo Bobšová. Baví jí focení a abyste věděli, je to budoucí paní režisérka, protože se pilně připravuje na FAMU. A hlavně, musím ji poděkovat za to, že tak krásně převedla myšlenku na můj blog do reality, takže to co vidíte, je převážně její práce. No a závěrem bych podotkla, že ona mě z těch tří grácií zná nejdéle, v zásadě mě zná od hříbátka, resp. od té doby, co jsem se stala narozeninovým dárkem.


Ta co mě objímá kolem krku, dlouhovlasá skoro-zrzavá slečna, to je Ája Kluchová. Taky umí krásně fotit, je to blázen, ale v dobrém slova smyslu. Má velkou zásluhu na tom, že zprovoznila blog JS Sedmihoří, za což jí patří velký dík! Ze začátku mě moc nemusela, neboť její srdeční záležitostí je Fatima (kupodivu ji Fatima bere!), ale mě letos tak trošku přišla na chuť, protože jsem jí krásně povozila na svém hřbetě. V životě tak trochu velkej smolař, ale tady u nás je vílou s velmi křehkou duší.


No a ta poslední, ta rozesmátá blondýnka, je Hanka Emrová. Na ní Vám prásknu jednu věc - dělá orientální tance! A to se mi líbí, protože to pochází z mojí domoviny. A ještě Vám řeknu, že pomaličku připravujeme společné vystoupení, kdy Hanička bude tančit a já kroužit kolem ní - ovšem bez kostýmu. Její slabinou ale i výhodou je hlavně vztah k handicapovaným kámošům, což projevuje hlavně ve vztahu ke slepé Sicile. A bude-li jí přát štěstí, stane se z ní fyziterapeutka, která by v budoucnu mohla pomáhat nám i lidem.

"Adrenalin s jezdci"

31. července 2009 v 12:14 Fotogalerie
1. Občas jednu chybu mám, neumím chvíli stát...
2. Tak si teda vyfoť Fatimku, když nechceš fotit mě...!
P.S.: Tyto uši patří kámošce-nekámošce Fatimě.

3. Panička se vody bojí, proto v sedle klidně sedí.

Foto: Adéla Kluchová

"Bez komentáře"

31. července 2009 v 12:10 Fotogalerie

1. Houbičku na hlavičku neeeee!
2. Tak a co bude teď...?
3. Modelka na přehlídku, že?
4. Očíčko nééééééé!


Inzerce i bazar

31. července 2009 v 11:58 Inzerce
Ráda uveřejním Vaši nabídku i poptávku, ale přivítám, když se tato bude vázat pouze k danému plemeni.
Pište prosím na e-mail shagyakassey@seznam.cz

Díky za pochopení!

"Sháním černýho hřebce, partnera. Zn.: Na celý život. Nevíte o někom?"

Foto: Adéla Kluchová

Proč se Vám líbí Shagya-arabi a co na nich obdivujete?

31. července 2009 v 11:48 Ankety
Co si myslíte o koních plemene Shagya-arab?
Čím Vás okouzlili, popř. neokouzlili?
Chtěli byste mít příslušníka tohoto plemene ve stáji nebo ne?

Pište prosím vaše názory do komentářů pod tímto článkem.
Ale dříve, než začnete psát, přečtěte si, prosím, pravidla.

Zdraví
arabská princezna Kassey


"Pravidla" anket

31. července 2009 v 11:44 Ankety
Milí přátelé,
na svém deníčku jsem se rozhodla mít i několik anket, abyste se mohli zapojit.

Nebudou tvořeny klasickým způsobem, který umožňuje tento server, ale následujícím:

1. Jednou za čas bude vytvořen nový článek, který bude obsahovat anketní otázku.
2. Vaše názory prosím vpisujte do komentářů pod článkem. Ráda bych totiž, aby se rozvinula smysluplná a inteligentní diskuze na dané téma :-)

Pravidla diskuzí:
1. Moc prosím, pište slušně a ohleduplně, bez vulgarit!
2. Dříve, než začnete něco psát, ověřte si prosím veškerá fakta, aby Vás ostatní neměli za laiky.
3. Pokud se objeví jakékoliv pomluvy atd., bude komentář nekompromisně smazán. Pokud se toto bude opakovat, autorova IP adresa bude zablokována a bude kontaktována Policie ČR.
4. Ankety by měly být jakousi sondou pro všechny majitele i obdivovatele arabských koní v ČR a také poradnou v případě Vašich problémů.

Pojďme spolu vytvořit přátelské popovídání s lidmi, které spojuje úcta a pokora k tomuto plemeni, jež Vy nazýváte skoro dokonalým :-)

***
"Krása koně je v běhu, krása člověka je v pravdě."
(arabské přísloví)
***
První myšlenka

31. července 2009 v 11:35 Můj deníček
Milí přátelé shagya-arabů i arabských plnokrevníků,

abych v této době nezůstávala pozadu, dohodla jsem se se svými dvounohými kámoškami, že si založím svůj deníček, ve kterém Vás budu seznamovat se svými postřehy nejen ze stáje, ale i od lidí. Byla bych moc ráda, abyste mi napsali, jak se Vám můj deníček líbí.

Budu také vděčná za zhodnocení prezentovaných fotek a pevně věřím, že mezi Vámi získám další dvounohé i čtyřnohé kámošky a kámoše!

Všechny zdraví
arabská princezna Kassey


Carona II

31. července 2009 v 10:34 Moji kámoši
Švýcarský teplokrevník, ryzka, narozená 22. 4. 1991 po otci Quiriel des Dalles 8253 a z matky Carma 730 po Mark's Pretender [A1/1].

Tahle velká učitelka, výborná parkuračka, mi byla příkladem, jak správně pokládat nohy při skoku a pro všechny kolem nás vždy byla tou největší bohyní. Občas jsme si spolu zařádily ve výběhu.

Bohužel jsem byla svědkem toho, když 10. 8. 2004 musela být utracena pro sedminásobnou tříštivou zlomeninu korunkové kosti. Víte, když umírá kůň, každého z nás to poznamená na celý život. Nikdy na ni nezapomenu...

Foto: Zuzana Telcová

Osobní tréninkový plán

31. července 2009 v 10:26 Sport
Jako každý správný arab miluji běh. A vzhledem k tomu, že jsem předurčena stát se sportovním koněm, tak mne baví i trénink bez jezdců, neboť ti vám neustále diktují, jak má kůň běhat, kolik kilometrů (aby se náhodou neunavil) a vždyť to znáte, ty lidský kecy...

Ráda čas od času zkrátka sama sobě dokazuju na co mám a na co nemám. A jestli se mi to daří, posuďte z těchto fotek:

Není kopec jako kopec

Občas to ustřelí, když kroutím pr... :-)

Občas rozvášním i Háčka

Vrchol zdolán, ha-há!

Foto: Zuzana Telcová

Největší akce roku

31. července 2009 v 10:18 Sen zvířat 2008
Již poněkolikáté se společně se svým kámošem Air Rainy Hackem účastníme umisťovací výstavy Sen zvířat, kterou pořádá měsíčník Planeta zvířat v krásném areálu Hoffmannova dvora v Praze 9 - Vinoři. Tento nápad nastartovala moje velká obdivovatelka a kámoška (sice jen dovunohá) Hanička Kubátová společně s Martinou Trávníčkovou, šéfredaktorkou výše zmíněného měsíčníku.

Na této výstavě se hledá domov opuštěným pejskům, kočičkám a návštěvníci se zde mohou seznámit i s prací veterinářů, a potkat mnoho významných osobností jako jsou Květa Fialová, Václav Vydra (kterému jsem se moc líbila, heč!), Ladislav Županič, Zdeněk Srstka, Miss ČR Lucie Hadašová a Jiří Krytinář.

Můj a Air Rainy Hackův úkol spočívá v tom, že jsme nejen maskoti celé akce (máme na sobě krásné propagační dečky, já mám červenou a Háček má žlutou), vozíme veškeré malé návštěvníky s velkou trpělivostí a láskou. A také velmi ráda vozím ředitelku tohoto projektu, Hanku Kubátovou a jsem pyšná, že se v tom mumraji lidí i zvířat ničeho nelekám. Škoda jen, že na rozdíl od nás koní se občas najdou lidé, kteří neustále kritizují a jsou zlí.

Letošní ročník proběhne 12. 9. 2009 na stejném místě od 10:00 hodin a jste srdečně zváni nejen mě, ale i mého kamaráda osobně poznat.

Poděkování patří všem, kteří na nás (nejen na mě, ale i ostatní koníky, se kterými obývám naši stáj) přispívají a taky na partu lidiček, kteří nás vodí při vození dětí.

Vedoucí projektu Hanka Kubátová v mém sedle a s paničkou
Adéla Kluchová je jedna ze svědomitých pomocníků...

Moje druhá výstava

31. července 2009 v 10:02 Výstava Shagya-arabů Slatiňany 2005
Úplně poprvé jsem se účastnila X. výstavy Shagya-arabů dne 10. srpna 2002, která se konala v Zemském hřebčinci v Písku, kde jsem se ve své třídě ročních klisen umístila předposlední. Moc fotek odtamtud nemám, ale můžete se aspoň podívat, jak krásný "pokojíček" jsem měla:


Další mojí účastí byla XIII. Národní přehlídka Shagya-arabů, která se konala 6. srpna 2005 v zámeckém areálu hřebčína Slatiňan. V kategorii čtyřletých klisen jsem získala poslední, sedmé místo s celkovým bodovým ohodnocením 50,00 bodů. Nejhůře u mne byly hodnoceny končetiny, nejvyšší známku jsem získala za hlavu a krk. Ze svého pohledu musím bohužel konstatovat, že jsem byla nejmenší klisnou ve své kategorii, bohužel jsem moc nevyrostla, což je mým handicapem dodnes.
Ale vy lidé říkáte, že co je malé je i milé. :-)

A tady už je fotodokumentace:

Příjezd

Očista před soutěží
Připravena do "ringu"
Těsně před soutěží s paničkou

Soutěžím!
A jdeme na to.
Šlapeme, šlapeme, šlapeme...

Při vyhodnocení nám blahopřeje Petr Hájek, jeden z největších chovatelů Shagya-arabů v ĆR.
"A copak to máš v ručičce? Jablíčko?... Nééé, flotu..."
Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Každá prohra bolí. Ale jenom krása koně nedělá.

Foto: Zuzana Telcová